Preventivní beseda o gamblingu a rizicích na internetu
V rámci preventivních aktivit zaměřených na prevenci závislostí se pro třídy IT2A, IT2C a U2C uskutečnila beseda o problematice gamblingu. Cílem tohoto setkání bylo upozornit účastníky na nebezpečí spojená s hazardními hrami a poskytnout jim nástroje pro rozpoznání rizikového chování.
Lektor Ludvík Hanák, který má dlouholeté zkušenosti v oblasti prevence závislostí, se zaměřil na různé aspekty gamblingu a rizika na internetu. Vysvětlil, jak snadno může začít neškodná zábava, která se postupně mění v návyk, jenž ovlivní nejen jednotlivce, ale i jeho blízké a celé okolí. Během besedy byli účastníci seznámeni s psychologickými mechanismy, které za touto závislostí stojí, a s varovnými signály, na které je důležité si dávat pozor.
Lektor se podělil o své důležité životní zkušenosti a o praktické tipy, jak se vyhnout závislosti na hazardních hrách a jak včas vyhledat odbornou pomoc. Účastníci si odnesli cenné informace, které mohou využít nejen v osobním životě, ale i při podpoře ostatních, kteří by se mohli dostat do problémů s gamblingem.
Takové besedy jsou klíčové pro zvyšování povědomí o této závislosti a pro vytváření zdravějšího a zodpovědnějšího přístupu k hazardním hrám v celé společnosti.
Za ŠPP Jana Josefíková, Karla Macurová